Odchudzanie to zmiana przyzwyczajeń

Nadwaga i otyłość to w dzisiejszych czasach coraz bardziej powszechny problem. Ludzie próbują z nim walczyć wieloma sposobami. Odchudzanie to nie jest bardzo trudny proces i nie wymaga wielkiego wysiłku. Podstawą odchudzania jest zmiana przyzwyczajeń i nawyków żywieniowych, a to możemy osiągnąć tylko przy dużej determinacji i systematyczności, świadomie podejmując decyzje. Z tym bywa czasammi pewien kłopot, ponieważ wiele decyzji żywieniowych podejmujemy podświadomie i odruchowo.

Jak odchudzać się skutecznie?

Podstawą odchudzania jest:

  • Zmniejszenie ilości spożywanych kalorii
  • Zwiększenie zużycia energii, czyli dużo ruchu.

Sposobów na zmniejszenie ilości dostarczanych kalorii jest wiele, np. diety odchudzające, z których każda kładzie nacisk na inny aspekt żywienia, dlatego warto konsultować się z lekarzem lub dietetykiem.

Dlaczego Mannodis GASTRO jest skuteczny?

Z pomocą preparatu Mannodis GASTRO łatwo poradzimy sobie ze zmniejszeniem spożywanej ilości kalorii przy równoczesnym zachowaniu zasad zdrowego żywienia.

1. Jak wiadomo, Mannodis GASTRO należy spożywać z dużą ilością wody. Po spożyciu, Mannodis GASTRO chłonie wodę i zwiększa swoją objętość tworząc żel.

2. Żel długo pozostaje w żołądku oraz w jelitach.

3. Żel wypełniając żołądek hamuje wydzielanie greliny, czyli hormonu głodu.

4. Pozostając długo w jelitach spowalnia wchłanianie cukrów do krwi. Zmniejsza przez to wahania poziomu glukozy oraz insuliny we krwi i chroni przed napadami głodu, które prowokowane są przez niski poziom glukozy.

Należy jednak pamiętać, że Mannodis GASTRO nie zastąpi pożywienia.

Mannodis GASTRO pomaga nam jeść mniej, ale zawsze pamiętajmy o zbilansowanej diecie!

Odchudzanie a ruch

Pozostaje nam jeszcze do wyjaśnienia rola ruchu w odchudzaniu. Ten drugi filar odchudzania jest bardzo ważny i bez niego żadna dieta nie będzie skuteczna w dłuższej perspektywie. Ruch to rówież zmiana przyzwyczajeń.

W przypadku aktywności ruchowej również istotna jest systematyczność. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie sposobu na regularny wysiłek, który nie jest dla nas zbyt dużą zmianą i łatwo stanie się codziennym nawykiem. Niech to będą, na przykład, dłuższe, codzienne spacery, chodzenie po schodach zamiast jazdy windą. W deszczowe dni najlepszym aerobikiem będą intensywne porządki w domu, nawet bieganie po galerii handlowej jest rodzajem wysiłku, pod warunkiem, że nie zakończy się w cukierni.