Dieta przy otyłości i nadwadze

Nadwaga i otyłość to problemy związane nie tylko z wyglądem czy samopoczuciem. Przede wszystkim są one przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Nadwadze i otyłości bardzo często towarzyszy zbyt wysoki cholesterol, który jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka chorób serca i układu krążenia. Walka z wysokim cholesterolem to przede wszystkim walka z nadwagą, otyłością i złą dietą.

Odpowiednia dieta to najważniejsze narzędzie w walce z nadwagą. Jak wiemy, rodzajów diet jest nieskończenie wiele. Mogą one być mniej lub bardziej radykalne. Z pewnością warto dobierać dietę indywidualnie, po konsultacji z dietetykiem. Dietetyk na podstawie wywiadu, pozna stan naszego zdrowia i zgodnie z aktualną wiedzą dobierze najlepiej dopasowaną dla nas dietę.

Największym jednak problemem przy zmianie nawyków żywieniowych jest pokonanie starych odruchów. W przypadku odchudzania lub diety pomagającej obniżyć wysoki cholesterol, głównym problemem jest pokonanie uczucia głodu i związanego z nim nawyku podjadania. Jeśli sobie z tym nie poradzimy dieta szybko pójdzie w odstawkę. Dlatego też warto stosować glukomannan, który pomoże nam w walce ze starymi nawykami i pozwoli na uniknięcie efektu jojo.

Tabletki odchudzające

Jest wiele rodzajów tabletek odchudzających. Ich skuteczność jest różna, szczególnie jeśli przyjmujemy je nie zważając na nasz stan zdrowia. Dlatego dobór tabletek odchudzających tak, jak i dietę zawsze należy konsultować z dietetykiem lub lekarzem, ponieważ specjalista dobierze najlepszy dla nas sposób na odchudzanie.

Warto zapytać lekarza lub dietetyka o Mannodis GASTRO, jego działanie i skuteczność.

Siedem zasad dobrej diety odchudzającej

1. Pamiętaj o zjedzeniu śniadania w ciągu godziny od wstania z łóżka. Śniadanie reguluje metabolizm na cały dzień.

2. Kontroluj podjadanie. Zapisuj ile czego jesz w ciągu dnia. W walce z podjadaniem sprawnie pomoże Mannodis GASTRO.

3. Posiłki spożywaj regularnie, najlepiej co 3h. To reguluje przemianę materii, sprawia że organizm nie magazynuje energii i zapobiega pojawianiu się silnego uczucia głodu - dzięki czemu jemy mniej.

4. Staraj się wybierać produkty niskokaloryczne, ale jedz różnorodnie.

5. Unikaj gotowych dań i produktów wysoko przetworzonych.

6. Stawiaj na gotowanie i pieczenie bez tłuszczu. Unikaj smażenia.

7. Do każdej diety dodawaj sporą dawkę ruchu. To nie musi być od razu siłownia czy klub fitness. Dużo spaceruj - jeśli cię to nudzi pochodź po galerii, zrób generalne porządki w domu.